- Będę w Rzymie 11 września, aby dojść do nowego kompromisu z ministrem Pier Carlo Padoanem i z włoskim rządem — powiedział dziennikarzom na marginesie europejskiego forum Ambrosetti w Cernobbio. — Współpraca Francji z firmą Fincantieri jest najlepszą opcją dla Saint-Nazaire, toteż musimy uregulować pewne problemy. Ale jestem przekonany, że każdy może podjąć pewien wysiłek i dojdziemy do kompromisu przed końcem września — dodał

 

Wcześniej szef rady nadzorczej Fincantieri, Gianpiero Massolo powiedział w Cernobbio, że obie strony prowadzą techniczne negocjacje na temat oferty włoskiej grupy stoczniowej przejęcia kontroli nad STX France.

 

Francja i Włochy postawiły sobie za cel dojście do rozwiązania różnic zdań o podziale udziałów w tej stoczni przed szczytem francusko-włoskim 27 września.

 

- Szczyt zbliża się, miałoby sens zwołanie posiedzenia przygotowawczego, nawet jeśli już trwają negocjacje techniczne. W interesie obu rządów jest konsolidacja sektora stoczniowego, dajmy im pracować — powiedział Massolo dziennikarzom.