Magiczne drzewo

Najciekawszy polski film familijny ostatnich lat nakręcony przez Andrzeja Maleszkę i nagradzany na międzynarodowych festiwalach m.in. w Nowym Jorku, Tajpej oraz Kristiandsand w Norwegii. Tytułowe magiczne drzewo to stary rozłożysty dąb, który wali się na ziemię trafiony piorunem podczas gwałtownej burzy. Okoliczni mieszkańcy tną drewno na kawałki i robią z niego różne przedmioty. Jak się okazuje, mają one właściwości nadprzyrodzone. Do trojga rodzeństwa: Tosi, Filipa i Kuki, trafia zrobione z magicznego drzewa krzesło spełniające życzenia. Nietypowy przedmiot wprowadza w życie dzieciaków mnóstwo zamieszania.

20.25 | tvp 1 | ŚRODA

Brzdąc w opałach

Bohaterem amerykańskiej komedii z 1994 roku jest dziewięciomiesięczny Bink. Maluch zostaje porwany dla okupu, ale okazuje się sprytniejszy od trzech dorosłych złoczyńców i ucieka im, rozpoczynając samotną podróż przez ulice Chicago. Ponieważ jeszcze nie potrafi chodzić, przemieszcza się na czworaka. Raczkując odwiedza m.in. zoo, gdzie staje oko w oko z gigantycznym gorylem, oraz plac budowy, na którym testuje funkcjonowanie windy. W międzyczasie zaniepokojeni rodzice rozpoczynają poszukiwania, a na Blinka wciąż polują porywacze. Nietrudno się domyślić, że zgodnie z zasadami rządzącymi kinem familijnym szkrab wychodzi cało z każdej opresji.

20.30 | Polsat | ŚRODA

Shrek 2

Druga część kultowej animacji o zielonym ogrze, nonkomformiście, który kpi sobie z dobrych manier, ale zawsze postępuje honorowo. Tym razem dzielny bohater musi stawić czoło teściom. Wspólnie z ukochaną Fioną i nieodłącznym przyjacielem Osłem wyrusza do Zasiedmiogórogrodu. Ale tam czeka go chłodne przyjęcie. Teść, król Harold, traktuje Shreka jak wroga i postanawia zrobić wszystko, by zniknął z życia jego rodziny. W tym celu wynajmuje pogromcę ogrów, Kota w Butach... Polską wersją językową ponownie mistrzowsko zajął się Bartosz Wierzbięta. Głosów użyczyli m.in. Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr, Wojciech Malajkat oraz Wojciech Mann jako siostra Kopciuszka.

21.00 | canal+ | ŚRODA