Bohaterem jest nieśmiertelny detektyw tropiący bandytów na ulicach Nowego Jorku. Urodził się w XVII wieku w Holandii. Do Ameryki przybył jako żołnierz i zdobywca ziemi, na której zbudowano Nowy Amsterdam, późniejszy Nowy Jork. Podczas starcia z miejscową ludnością stanął w obronie bezbronnej kobiety i zginął od ciosu halabardą. Uratowana Indianka okazała się szamanką i wskrzesiła bohatera, obdarzając go nieśmiertelnością oraz wieczną młodością. John Amsterdam zestarzeje się i umrze dopiero, gdy znajdzie prawdziwą miłość.

W XXI wieku wciąż wygląda na 30-latka. Rozwiązuje zagadki tajemniczych i brutalnych morderstw. Po ponad trzech wiekach oglądania wojen i przemocy ludzkie okrucieństwo nie robi na nim wrażenia. Ma za sobą wielokrotne zmiany zawodu i tożsamości. Założył kilka rodzin i przeżył śmierć wielu bliskich.

Tajemnicę Johna poznał tylko syn z ostatniego małżeństwa, 63-letni właściciel klubu jazzowego. To on jest jedynym powiernikiem i najlepszym przyjacielem głównego bohatera. Ale przeszłością detektywa zaczyna się interesować także jego koleżanka policjantka...

Serial łączy w sobie mroczny kryminał z zaskakującym melodramatem. W każdym odcinku bohater rozwiązuje inną sprawę zabójstwa, a także zbliża się do odnalezienia miłości swego życia. W pilocie serii, goniąc podejrzanego o morderstwo, dostaje ataku serca na widok nieznajomej kobiety. Po rekonwalescencji zaczyna jej szukać. Nie brakuje także wątków komediowych. Okazuje się, że John Amsterdam w ciągu całego życia miał ponad 600 kochanek, od 1965 roku chodzi na spotkania anonimowych alkoholików, a za najgorszy wynalazek ludzkości uważa irytujące alarmy samochodowe.

Nakręcono zaledwie osiem odcinków. Amerykańska telewizja Fox przerwała serial, gdy jego wyniki oglądalności zaczęły spadać. Ci, którzy wciągną się w opowieść, muszą pamiętać, że nie wszystkie wątki zostaną rozwiązane.

Detektyw Amsterdam, 23.00 | Polsat | NIEDZIELA

Wybrane z tygodnia

Zaklinaczka duchów 15.55, piątek, TVN 7

Serial łączący elementy historii obyczajowej i fantasy rozgrywający się na amerykańskiej prowincji. Bohaterką jest młoda mężatka Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt), która potrafi komunikować się ze zmarłymi. Duchy proszą ją o pomoc w załatwieniu różnych niedokończonych spraw. Dotąd powstało pięć sezonów „Zaklinaczki duchów". W piątek TVN 7 pokaże pierwszy odcinek pierwszej serii.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

24 godziny 1.05, piątek, Polsat

Piąty, premierowy sezon przygód Jacka Bauera (Kiefer Sutherland), agenta CTU walczącego z międzynarodowym terroryzmem. Serial zdobył Złoty Glob i 17 nagród Emmy. O jego sukcesie zdecydowała nietypowa forma: akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, w jednym odcinku oglądamy wydarzenia, które dzieją się w ciągu godziny. Pojawiający się co jakiś czas zegar przypomina, że bohater ma coraz mniej minut, by pokonać przeciwników.

Pomoc domowa 20.30, środa, TV Puls

Czwarta część amerykańskiego serialu komediowego, którego główną bohaterką jest nieokrzesana Fran Fine (Fran Drescher). Specjalistka z branży kosmetycznej trafia do nowojorskiej rezydencji broadwayowskiego producenta Maxwella Scheffielda i zostaje opiekunką jego trojga dzieci. Polską wersję tego sitcomu nakręcił TVN z Agnieszką Dygant w roli głównej.