Z programu dowiemy się, m.in. jak możliwe jest hipnotyzowanie drobiu, skonstruowanie muzycznych instrumentów z warzyw czy skok przez rozpędzony samochód. Sztab ekspertów z różnych dziedzin nauki śledzi często szalone internetowe popisy i analizuje ich przyczyny. Seria jest flirtem telewizji, tradycyjnego medium, z nowym i niezwykle ekspansywnym, czyli Internetem. Pozwala zaspokoić ciekawość, dając odpowiedź na często nurtujące użytkowników sieci pytanie: jak oni to robią?

Jak możliwe jest utrzymanie na głowie ponad 20 cegieł przez anonimowego bohatera filmiku nagranego w Bangladeszu? Specjaliści śpieszą z wyjaśnieniem: sukces mężczyzny polega na sposobie ich wrzucania na głowę, nieświadomie wykorzystuje on prawa fizyki, rzucając cegły po trajektorii paraboli co zmniejsza ich odczuwalny ciężar.

Eksperci muszą tłumaczyć też wiele idiotycznych wyczynów, jak zalewające sieć filmiki, na których ludzie nie są w stanie połknąć łyżki cynamonu i efektownie krztuszą się tą przyprawą, rozpylając ją wokół siebie. Dlaczego tak się dzieje? Proste: Cynamon jest hydrofobiczny, czyli w dużym uproszczeniu nie lubi wody, przez co nie jest możliwe jego połknięcie. Naukowcy są zafascynowani kreatywnością, od której sieć aż kipi, dlatego wytłumaczą nawet najgłupszy domowy eksperyment.

Każdy odcinek ma formę rankingu 20 najlepszych wideo. Ich bohaterowie często wypowiadają się przed kamerą, ale zwykle bez większego entuzjazmu, że trafili do telewizji. W końcu filmiki z ich udziałem biją rekordy oglądalności i w szybkim tempie stali się globalnymi gwiazdami.

W najbliższych odcinkach, m.in. opis mechanizmu działania gigantycznej procy skonstruowanej w Nowej Zelandii i niebezpieczne kaskaderskie popisy.

Zobacz na Discovery Channel