Wystąpi 13 zespołów z różnych stron Polski. Oprócz Warszawy będą to Bydgoszcz, Lublin i Rzeszów. Wśród stołecznych grup nie pierwszy raz do Zacisza zawita m.in. Teatr Tańca Test z DK Dorożkarnia i Teatr Beznazwy z DK „Włochy”. Z Bydgoszczy przyjedzie Studio Teatralne Siódemka.

– Występy są różnorodne, a młodzi aktorzy spontaniczni. Często tworzą coś własnego. Mogą nas zaskoczyć – mówi organizatorka, zachęcając do poświęcenia nieco więcej czasu na spotkanie z młodym teatrem.

Spektakle trwają od 25 minut do godziny. W czasie zmiany dekoracji widzowie mieszają się z członkami zespołów. W kuluarach, którymi w Zaciszu są hol i kawiarnia, trwają gorące rozmowy.

Oprócz pełnej pasji atmosfery atutem SPOTkań jest też miejsce przeglądu. Dom Kultury przy ul. Blokowej ma profesjonalną salę teatralną – z kulisami i pełnym oświetleniem. Koresponduje z nią tytuł prezentacji. Spot to w scenicznym żargonie punktowe światło oświetlające aktora. W Zaciszu z taką prezentacją nie ma problemów.

SPOTkania mają charakter konkursu. Tegoroczne prezentacje ocenią krytyk teatralny Hanna Baltyn, aktorka i reżyser teatru Baj Aneta Płuszka oraz aktor Rampy– Piotr Furman.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa „Szekspir w plakacie” prezentująca 40 prac z kolekcji Sylwestra Marzocha. Wernisaż zaplanowano na sobotę, na godz. 18.

[i]SPOTkania Teatrów Młodych, DK Zacisze, Warszawa, ul. Blokowa 1, wstęp wolny, sobota (27.02), godz. 11.55 – 17.45, niedziela (28.02) godz. 10.05 – 19[/i]