Konkurs im. Billa Haleya jest otwarty, warunkiem udziału jest skończone 14 lat i pasja do Rock 'n' Rolla.

Jak co roku w warszawskim klubie Stodoła 50 par będzie przez godzinę tańczyć Rock ‘n’ Rolla, a Jury wybierze spośród nich jedną,najlepszą. Zwycięzcy zdobędą puchar i uznanie mistrzów.

Zakończenie karnawału byłoby nieważne bez tego Rock 'n' Rollowegomaratonu. Po konkursie organizatorzy zapraszają na rock 'n' rollową imprezę.

W tym roku konkurs odbędzie się 23 lutego (poniedziałek). Wejście do klubu godz: 18, początek konkursu: godz. 19

[link=http://www.stodola.pl" target="_blank]www.stodola.pl[/link]

[ramka][b]Historia Konkursu Rock ‘n’ Rolla im. Billa Haleya[/b]

9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej zmarłBill Haley, twórca piosenki "Rock Around The Clock" - znanegoniezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej podnazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowaniapierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla im. Billa Haley'a.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Adam Halber i Kazimierz Chendyński. Zasady konkursu są proste. Należy przez 60 minut tańczyć rock'n'rolla. Wygrać może tylko jedna para, która otrzymuje Puchar im. Billa Haleya. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par.

Pierwszy konkurs odbył się piętnaście dni po śmierci Billa Haleya - 24 lutego 1981 roku. Wzięły w nim udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski. Była również jedna para polsko-holenderska.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Główna nagroda wynosiła wtedy 5. 000 zł. Co na początku latosiemdziesiątych stanowiło kwotę niemałą. W Jury konkursuzasiedli między innymi: Bożena Walter, Dariusz Michalski, Marek Gaszyński i pomysłodawcy konkursu: Kazimierz i Adam.

Zwycięzcami I Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a byłorodzeństwo Maria i Krzysztof Płonkowscy z Warszawy.[/ramka]