Odkrywca wirusa Ebola: Covid-19 znacznie groźniejszy

Peter Piot, szef londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, ostrzega, że koronawirus SARS-CoV-2 może się okazać znacznie groźniejszy niż wirus Ebola. - Sytuacja może być naprawdę zła - mówi profesor.

Aktualizacja: 13.03.2020 05:14 Publikacja: 12.03.2020 18:44

Odkrywca wirusa Ebola: Covid-19 znacznie groźniejszy

Foto: AFP

amk

Peter Piot jest belgijskim mikrobiologiem, który, jako pracownik Instytutu Medycyny Tropikalnej  w 1976 w próbce krwi pobranej w Zairze od zakonnicy roku odkrył wirus Ebola. W tym samym roku uczestniczył w pierwszej próbie opanowania epidemii wirusa.

Później został pionierem badań nad AIDS, zajmował kluczowe stanowiska w Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące badań w zakresie AIDS.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1213
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1212
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1211
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1210
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1209