Chiny: Liczba nowych zarażeń wirusem się podwoiła

W Chinach kontynentalnych liczba nowych przypadków koronawirusa wykrytych w ciągu doby podwoiła się w poniedziałek - tego dnia w kraju wykryto 78 nowych zachorowań spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 (dzień wcześniej wykryto 39 nowych zachorowań).

Aktualizacja: 24.03.2020 05:38 Publikacja: 24.03.2020 03:20

Chiny: Liczba nowych zarażeń wirusem się podwoiła

Foto: AFP

Spośród 78 zachorowań wykrytych w poniedziałek - jak wynika z danych chińskiej Komisji Zdrowia Publicznego - 74 to przypadki koronawirusa u osób, które przyjechały spoza granic Chin.

W Pekinie koronawirusa wykryto u 31 osób przybywających do Państwa Środka spoza jego granic, w prowincji Guangdong - u 14, a w Szanghaju - u dziewięciu. Łącznie w Chinach wykryto 427 "importowanych" przypadków koronawirusa.

Pekin, aby chronić się przed pojawieniem się nowego ogniska choroby powstałego w wyniku pojawienia się w stolicy Chin osób przybywających do Państwa Środka z wirusem, którym zarazili się w innym kraju, wprowadził dokładne badania nowo przybyłych i nałożył na nich obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie.

Portowe miasto Shenzhen zapowiedziało już, że będzie badać pod kątem koronawirusa wszystkich przybywających do miasta drogą morską, a Makau zakazało wjazdu na teren miasta podróżnych z Chin kontynentalnych, Hongkongu i Tajwanu.

W poniedziałek w Chinach wykryto też trzy zarażenia już na terenie kraju - w dwóch przypadkach mieszkaniec Chin zaraził się wirusem od osoby przybywającej do Chin z innego kraju (takie przypadki zanotowano w Pekinie i Szanghaju).

Ponadto jeden przypadek zarażenia się wirusem w Chinach wykryto w Wuhan - mieście, które było pierwszym dużym ogniskiem epidemii wirusa SARS-CoV-2 na świecie (wcześniej, przez pięć kolejnych dni w Wuhan nie stwierdzano nowych zarażeń). Teraz w Wuhan wirusem zaraził się lekarz tamtejszego szpitala - lokalne władze nie wykluczają, że do zarażenia doszło na terenie placówki medycznej.

Jedno lokalne zarażenie wykryto też w Guangdong.

Liczba śmiertelnych przypadków Covid-19 w Chinach zwiększyła się w poniedziałek o 7 - do 3277.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 464
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 463
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 462
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 461
Świat
USA i UE zaniepokojone „lex Tusk”. „PiS buduje mur na granicy z Zachodem”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460