Reklama
Rozwiń
Reklama

Syria: Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia Syrii poinformowało w niedzielę o pierwszym śmiertelnym przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju, w którym od dziewięciu lat trwa wojna domowa.

Aktualizacja: 30.03.2020 06:42 Publikacja: 30.03.2020 05:24

Syria: Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa

Foto: AFP

arb

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Syrii wzrosła z pięciu do dziewięciu. Jednak - jak czytamy w depeszy Reutersa - tamtejsi lekarze twierdzą, że w Syrii zakażonych koronawirusem jest znacznie więcej osób. Władze kraju zapewniają jednak, że nie ukrywają żadnych przypadków zakażeń wirusem.

W ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Syrii wprowadzono godzinę policyjną. W kraju zamknięto też szkoły, uniwersytety, meczety, większość przedsiębiorstw i większość urzędów. Wstrzymano też działanie transportu publicznego.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1373
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1372
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1371
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1370
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1369
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama