W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 70 nowych śmiertelnych przypadków koronawirusa 2019-nCoV w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, w którym w grudniu 2019 wirus pojawił się po raz pierwszy.

Jak dotąd poza Chinami kontynentalnymi zanotowano dwa śmiertelne przypadki wirusa - w Hongkongu i na Filipinach.

Tymczasem japońskie ministerstwo zdrowia informuje, że u kolejnych 10 pasażerów statku wycieczkowego Diamond Princess, który stoi obecnie w porcie w Yokohamie, stwierdzono obecność koronawirusa. Ok. 3700 osób przebywających na statku przechodzi na jego pokładzie 14-dniową kwarantannę po tym jak dzień wcześniej obecność koronawirusa stwierdzono u pierwszych 10 osób znajdujących się na statku.

W Hongkongu z powodu kwarantanny 3600 osób nie może zejść z pokładu statku, który zacumował w mieście. Jak dotąd na pokładzie statku stwierdzono obecność koronawirusa u trzech osób.

W Hongkongu osoby wjeżdżające na teren miasta z Chin kontynentalnych poddawane są obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Tajwan zakazał wjazdu na teren wyspy osób, które były w Chinach w ciągu ostatnich 14 dni - zakaz ten rozszerzono na osoby, które były w Hongkongu i Makau.

Koronawirusa wykryto dotąd poza Chinami kontynentalnymi w 31 państwach i regionach.