"Jest to kwestia decyzji Sanepidu, a nie choroby któregoś z księży" – poinformowała parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Poznaniu.

Do 17 maja w tym kościele nie będą odprawiane msze święte. "Tylko i wyłącznie z tej prostej przyczyny, że nie ma kto odprawiać nabożeństw" – podkreśla parafia na swojej stronie internetowej.

Na kwarantannie są też księża z parafii Świętej Rodziny w Poznaniu. "Jest to kwestia decyzji Sanepidu, a nie choroby któregoś z księży. W związku z tym do 17 maja w naszym kościele obowiązuje zmieniony porządek mszy świętych" – podaje parafia.

W dni powszednie księża przyjęte intencje będą odprawiać na probostwie, a msze będą transmitowane na kanale YouTube. Z kolei w najbliższą sobotę o godz. 18 i w najbliższą niedzielę msze odbędą się według stałego porządku - zastępstwo będą pełnić o. oblaci.

W tej parafii zmiany również obowiązują do 17 maja. Podobną procedurę wdrożono też w parafii św. Jadwigi w Wilkowie Polskim w powiecie grodziskim.

Od 7 maja do 19 maja proboszcz parafii został objęty kwarantanną z powodu kontaktu z osobą z wynikiem pozytywnym na koronawirusa.

Wszelkie kontakty na probostwie zostały zawieszone, a kościół w tym okresie będzie zamknięty i nie będą odprawiane msze święte, ani inne nabożeństwa.

Intencje mszalne przyjęte na ten czas będą odprawiane na probostwie. Jak informuje parafia intencje zarezerwowane i ofiary na daninę diecezjalną i sprzątanie kościoła można wrzucać do skrzynki pocztowej przy probostwie. Po wyjęciu korespondencji skrzynka będzie dezynfekowana.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Ksiądz proboszcz Marek Smólski przyznał, że w Śmiglu odwiedził kleryka, u którego po powrocie do seminarium w Poznaniu stwierdzono koronawirusa.

Oprócz kapłana na kwarantannie przebywają także jego rodzice. Z tych samych powodów kwarantanna trwa w parafii farnej w Śmiglu.

Czterech kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu jest zakażonych koronawirusem. Pozostałych poddano kwarantannie.

Klerycy powrócili we wtorek ze swoich domów do seminarium po półtoramiesięcznej przerwie.

Jeszcze tego samego dnia wszystkich (53 osoby) poddano testom na obecność SARS-CoV-2. W czterech przypadkach zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem.

- W tygodniu modlitw o powołania kapłańskie, wpatrzeni w Chrystusa Dobrego Pasterza trwamy wspólnie na modlitwie. Doświadczenie, które nas spotkało, ofiarujemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Prosimy również o modlitwę za całą wspólnotę seminaryjną – apeluje ks. dr Marcin Głowiński, rektor poznańskiego Seminarium Duchownego.