- To moment, by wybrać kolorową kobietę (na kandydatkę na wiceprezydenta), jest tyle niezwykle wysoko wykwalifikowanych kobiet - powiedziała Klobuchar w rozmowie z MSNBC.

Klobuchar dodała, że wybranie kobiety o innym niż biały kolorze skóry na kandydatkę na wiceprezydenta byłoby dobrym sposobem na "uleczenie amerykańskiego narodu".

Biden poddawany jest rosnącej presji, by wybrać Afroamerykankę jako kandydatkę na wiceprezydenta w sytuacji, gdy w całym kraju trwają protesty przeciwko rasizmowi, po tym jak w wyniku brutalnej interwencji policji w Minneapolis zmarł 46-letni George Floyd.

Klobuchar brała udział w prawyborach prezydenckich organizowanych przez Partię Demokratyczną, z których ostatecznie się wycofała i poparła Bidena.

Biden w czwartek chwalił "hart i determinację" Klobuchar pisząc, że "z jej pomocą pokonamy Donalda Trumpa".

Biden już wcześniej zapowiadał, że jego kandydatem na wiceprezydenta będzie kobieta. Wśród kandydatek do tej roli wymienia się senator Kamalę Harris (również startowała w prawyborach) i kongresmenkę Val Demings. Biden miał rozważać wspólny start również z senator Elizabeth Warren, przedstawicielką lewego skrzydła Partii Demokratycznej.