Kujawsko-pomorskie: Wszystkie respiratory są zajęte. "Nowa rzeczywistość"

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki poinformował w rozmowie z Onetem, że wszystkie miejsca na OIOM-ach i respiratory w regionie są zajęte.

Aktualizacja: 09.10.2020 13:23 Publikacja: 09.10.2020 12:47

Kujawsko-pomorskie: Wszystkie respiratory są zajęte. "Nowa rzeczywistość"

Foto: AdobeStock

adm

- Nie wykonujemy wielu planowanych zabiegów - powiedział w rozmowie z Onetem marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. - Przechodzimy przez zupełnie nową rzeczywistość. Przemodelowujemy nasze szpitale - dodał.

Jak podkreślił Całbecki, „chociażby w Toruniu powstaje na jednym piętrze oddział wyłącznie dla pacjentów covidowych”. - Oddajemy w przyspieszonym trybie nowy szpital zakaźny - zapewnił. - Staramy sobie jakoś radzić, ale bez zmian w zachowaniu ludzi, może się okazać, że za dwa tygodnie rozłożymy się jako państwo i województwo - podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1238
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1237
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1236
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1235
Świat
Wielka geopolityczna gra: Indie, migracja i handel światowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama