Wcześniej, w TVN24, Müller zapowiedział, że do poniedziałku premier przedstawi mapę drogową dotyczącą dalszych działań rządu w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Teraz rzecznik pisze, że "na konferencji zostaną przedstawione kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19".

Ze słów rzecznika w TVN24 wynikało, że jeśli obecna sytuacja epidemiczna Polski nie pogorszy się wtedy prawdopodobne będzie złagodzenie obowiązujących w Polsce obostrzeń.

Od soboty 7 listopada do 29 listopada w Polsce obowiązuje drugi, najwyższy poziom obostrzeń określony przez premiera Morawieckiego mianem "bezpiecznika". W ramach tych obostrzeń uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych zostali skierowani na naukę zdalną. Zamknięte zostały teatry, kina, muzea, galerie i instytucje świadczące usługi kulturalne. Obiekty hotelarskie zostały zamknięte dla gości odbywających podróże służbowe. W galeriach handlowych zamknięto wszystkie sklepy z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, sklepów usługowych.

Tzw. bezpiecznik wprowadzono, ponieważ średnia liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 7 dni przekroczyła 50. Gdyby poziom ten przekroczył 70-75 wówczas w kraju wprowadzona zostałaby narodowa kwarantanna.

Obecnie wskaźnik ten wynosi 57,26.