- Przedsiębiorcy mówili, że szybkie dofinansowanie firm przez PFR spowodowały, że takie decyzje były podejmowane przez przedsiębiorców, aby nie zwalniać kapitału ludzkiego - przekonywała Maląg.

Minister dodała, że "wskaźnikiem, który pokazuje, że te mechanizmy działają skutecznie, jest stopa bezrobocia".

- Przez sześć miesięcy stopa bezrobocia utrzymywała się na poziomie 6,1 proc., teraz 6,2 proc. A przed epidemią wynosiła 5,8 proc. - wyliczała Maląg dodając, że z danych Eurostatu wynika, iż Polska jest drugim krajem z najniższą stopą bezrobocia w UE.

- Decyzje podejmowane przez rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego zawsze mają w fundamencie polską rodzinę. Na tym fundamencie budujemy państwo zrównoważone. Dlatego nawet w tej trudnej sytuacji gospodarczej został wprowadzony dodatkowy zasiłek, który pomagał osobom, które straciły pracę przetrwać ten trudny czas. Podniesiono także w tym trudnym czasie zasiłek dla bezrobotnych. Tylko z programu 500+ dla polskich rodzin trafiło 144 mld zł - wyliczała Maląg.

Czytaj także: Obostrzenia po 1 lutego. Rząd przedstawia nowe przepisy

- Dalej musimy przede wszystkim przestrzegać restrykcji. Tych obostrzeń, które są wprowadzane, bo one są przemyślane. Chciałabym zaapelować do seniorów, abyście państwo nadal pozostali w domach - mówiła minister podkreślając, że starsze osoby mogą liczyć na wsparcie Korpusu Wsparcia Seniorów.

- Przede wszystkim przestrzegajmy tych restrykcji, które są wprowadzane. To jest dla naszego wspólnego dobra - dodała Maląg.

- Bądźmy odpowiedzialni, podejmijmy działania, które będą służyły naszemu wspólnemu dobru - podsumowała minister.