Izrael wyraził zgodę na przewiezienie szczepionek na COVID przez granice między Izraelem a terytorium kontrolowanym przez Hamas.

W Strefie Gazy wykryto jak dotąd ponad 53 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, zmarło 538 zakażonych.

Do Strefy Gazy w środę ma dotrzeć 2 tys. dawek rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Pozwolą one zaszczepić 1000 osób.

Strefę Gazy zamieszkuje ok. 2 mln Palestyńczyków.

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w Strefie Gazy mają objąć osoby po przeszczepie organów i osoby cierpiące na niewydolność nerek - poinformował Majdi Dhair, przedstawiciel resortu zdrowia Strefy Gazy.

Szczepionek nie starczy natomiast dla pracowników ochrony zdrowia.

Prawicowi izraelscy politycy krytykują zgodę na dostarczenie szczepionek do Strefy Gazy. Przekonują, że rząd powinien uzależnić dostarczenie szczepionek od zwrócenia przez Hamas szczątków dwóch izraelskich żołnierzy zabitych w 2014 roku.