W Lombardii, regionie najbardziej dotkniętym koronawirusem, liczba zachorowań wzrosła z 240 do 259. Wirusa wykryto m.in. u czworga dzieci - najmłodsze z nich ma cztery lata. To pierwsze dzieci, u których we Włoszech wykryto wirusa 2019-nCoV wywołującego chorobę COVID19.

Z kolei w Wenecji Euganejskiej, w drugim regionie, w którym pojawił się koronawirus, liczba przypadków wirusa wzrosła do 58.

Liczba ofiar śmiertelnych wirusa we Włoszech nie zwiększyła się - i wynosi obecnie 11. Wszystkie ofiary wirusa to osoby starsze, cierpiące na choroby przewlekłe.

Łącznie liczba zachorowań we Włoszech wzrosła do ponad 350.

Wirusa wykryto też w Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Chorwacji i Francji - u osób, które w ostatnim czasie odwiedziły północne Włochy.

Istnieje obawa, że epidemia wirusa we Włoszech może doprowadzić do wejścia gospodarki Włoch w recesję - czwarty raz w ciągu ostatnich 12 lat.

W wyniku zarażenia się koronawirusem 2019-nCoV na świecie zmarło ponad 2700 osób. Zachorowało niemal 81 tysięcy.

Obecnie duże ogniska wirusa znajdują się we Włoszech, w Iranie i w Korei Południowej. Spada natomiast liczba zachorowań w Chinach, gdzie w grudniu 2019 wirus pojawił się po raz pierwszy.