W środę minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. - Trzeba się liczyć, że w okresie majówki również będą obecne obostrzenia - zapowiedział.

Obecnie działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, a wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Decyzją rząd zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

O zmianę decyzji w sprawie sportu dla dzieci i młodzieży apeluje Stowarzyszenie Szkółek i Akademii Piłkarskich. 

"Najnowsze decyzje Rządu RP ponownie zamknęły nas i naszych zawodnikach w domach, bez możliwości trenowania. Rodzi się pytanie, czy te decyzje są rozsądne, czy faktycznie ograniczanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży pomoże w powstrzymaniu pandemii? Czy też może skutki tych decyzji będą wręcz przeciwne i tylko negatywnie wpłyną na kondycję fizyczną naszego społeczeństwa, która już przed pandemią pozostawiała wiele do życzenia?" - tłumaczą autorzy petycji.

Dodają, że nie widzą zaangażowania ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, Związków Wojewódzkich, ale również Związków Sportowych w innych dyscyplinach, które pomogłoby w ograniczeniu obostrzeń dla sportu dzieci i młodzieży.

Przekonują, że środowisko sportowe jest przygotowane do wznowienia treningów przy zachowanym reżimie sanitarnym, który udało się zachować w poprzednich miesiącach. 

"Zachęcamy całe środowisko piłkarskie, ale również przedstawicieli pozostałych dyscyplin, do zaangażowania i wspierania naszej inicjatywy i podpisywania petycji, która ma na celu zwrócić uwagę nie tylko na problemy bardzo dużego i ważnego sektora gospodarki, ale również jest wyrazem troski o zdrowie najmłodszych pokoleń, w tych bardzo trudnych i wymagających okolicznościach" - czytamy na stronie petycji.