Reklama

Czechy: Władze zamykają część miast na wschodzie kraju

W poniedziałek od 3 rano zamknięte są w Czechach miasta Unicov, Cervenka, Litovel - ma to na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Aktualizacja: 16.03.2020 09:40 Publikacja: 16.03.2020 07:36

Czechy: Władze zamykają część miast na wschodzie kraju

Foto: AFP

arb

W poniedziałek rząd czeski zaostrzył środki prewencyjne mające powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa zakazując mieszkańcom kraju wychodzenia z domów - wyjątkiem jest wychodzenie do pracy, po zakupy oraz w celu wykonania pewnych innych, ściśle określonych czynności. Obostrzenia takie będą obowiązywać do 24 marca.

Burmistrz Unicov Radek Vincour na oficjalnej stronie miasta poinformował, że jego miasto, a także kilka innych okolicznych miast, zostały zamknięte - co oznacza, że mieszkańcy nie mogą ich opuszczać.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1347
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Świat
Między Chinami a USA, Azja wybiera autonomię. Bliskowschodni pokój
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1346
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1345
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Świat
„Cena życia w Rosji od zawsze była niska” – Prof. Ponomariow o wojnie Putina i zagrożeniu dla Polski
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama