Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 24.03.2020 06:51 Publikacja: 24.03.2020 06:36
Sejm liczy 460 posłów, a zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób.
Foto: AFP
W Polsce, w związku z wprowadzonym stanem epidemii, zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób. Tymczasem Sejm liczy 460 posłów i - jak pisze Onet - posiedzenie na sali plenarnej „byłoby naruszeniem prawa i zdrowego rozsądku”. Dwóch posłów już jest zarażonych koronawirusem - minister środowiska Michał Woś oraz poseł Solidarnej Polski Edward Siarka.
Jak wybrnąć z tej sytuacji i jednocześnie szybko uchwalić proponowaną przez rząd PiS „tarczę antykryzysową”? Onet twierdzi, że pomysłów było kilka - od podzielenia posłów na grupy i zebranie ich w siedzibach urzędów wojewódzkich, które miałyby zapewnić kontakt wideo z Sejmem, do zebrania w gmachu Sejmu, ale z podziałem na grupy 10 osób. Poseł klubu PiS Janusz Kowalski chciał nawet, by ze względów bezpieczeństwa parlamentarzyści zebrali się na PGE Narodowym.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W Odessie, w wyniku uderzenia drona, zaw...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski podsumował swój udzia...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 16 na 17 czerwca doszło do duże...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi, że wojna mogłab...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas