Reklama
Rozwiń
Reklama

Rzecznik rządu: W okresie świąt nie jeździć do dawno niewidzianej rodziny

Piotr Müller, rzecznik rządu w rozmowie z TVN24 podkreślił, że rząd chce, aby "aby jak najszybciej liczba zachorowań spłaszczyła się, a tym sposobem jest ograniczenie możliwości poruszania się". Tym uzasadniał wprowadzenie 24 marca przez rząd nowych ograniczeń w swobodzie poruszania się mieszkańców Polski.

Aktualizacja: 25.03.2020 06:59 Publikacja: 25.03.2020 06:37

Rzecznik rządu Piotr Müller

Rzecznik rządu Piotr Müller

Foto: tv.rp.pl

arb

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia od 24 marca zakazane jest gromadzenie się w grupach większych niż dwie osoby (nie dotyczy to członków najbliższej rodziny). Rozporządzenie nakazuje ograniczenie wyjść z domu do sytuacji niezbędnych związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Rzecznik rządu podkreślił, że dotychczasowe zarządzenia rządu (zamknięcie szkół, ograniczenie działania galerii handlowych, etc.), "przyniosły efekt, bo inaczej ta krzywa zachorowań byłaby zdecydowanie większa". Dodał jednak, że w celu spłaszczenia (zmniejszenia) liczby zachorowań konieczne są kolejne ograniczenia.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1362
Świat
Jak Rosjanie postrzegają Polskę? Fakty kontra wyobrażenia
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1360
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1359
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1358
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama