Tymczasem - jak czytamy w depeszy Reutersa, powołującej się na źródło bliskie rodziny królewskiej - prawdopodobnie najwcześniej 13 marca książę Karol zaczął zarażać wirusem.

Pałac Buckingham zapewnia, że królowa Elżbieta II czuje się dobrze. Z komunikatu Pałacu Buckingham wynika, że książę Karol widział się ostatni raz z królową "przez krótki czas" rankiem 12 marca.

Książę Karol i jego żona, Kamila (badania nie wykazały u niej obecności koronawirusa SARS-CoV-2), 13 marca udali się do rezydencji Highgrove House w zachodniej Anglii. W ostatnią niedzielę udali się do rezydencji w Szkocji.

Dr Catherine Calderwood, Główny Lekarz Szkocji poinformowała, że książę Karol i jego żona "czują się dobrze".

W związku z rozprzestrzeniającą się na Wyspach epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 królowa Elżbieta II 19 marca opuściła Londyn i udała się do Zamku Windsor wraz ze swoim 98-letnim mężem, Filipem. Pałac Buckingham odmówił odpowiedzi na pytanie, czy królowa była badana pod kątem obecności w organizmie koronawirusa.

Clarence House, oficjalna siedziba brytyjskiego następcy tronu w komunikacie podkreśliła, że "nie sposób ustalić od kogo książę Karol zaraził się wirusem". Wiadomo - jak czytamy w agencji Reutersa - że 10 marca książę Karol spotkał się z księciem Albertem z Monako w czasie imprezy charytatywnej w Londynie. U księcia Alberta również wykryto koronawirusa SARS-CoV-2.