Większość ankietowanych przez Pew Research Center jest przekonana, że wybory zostaną przeprowadzone uczciwie i dokładnie.

Sześćdziesiąt siedem procent respondentów stwierdziło, że jest "bardzo lub nieco prawdopodobne", że wybuch pandemii znacząco zakłóci zdolność Amerykanów do oddawania głosów w listopadzie.

Twierdzi tak 80 proc. Demokratów i 50 proc. Republikanów.

Jednocześnie 59 procent osób uważa, że są niemal pewni, że wybory zostaną przeprowadzone uczciwie, a 63 procent stwierdziło, że wszyscy obywatele, którzy chcą głosować, będą mieli taką możliwość.

Siedemdziesiąt procent respondentów opowiedziało się za tym, aby każdy wyborca mógł wziąć udział w głosowaniu metodą korespondencyjną, jeśli taka będzie jego wola, a 52 procent opowiedziało się za przeprowadzeniem wyłącznie wyborów korespondencyjnych.

Donald Trump w poniedziałek odrzucił oskarżenia Joe Bidena. Kandydat Demokratów uważa, że prezydent będzie próbował opóźnić datę wyborów.

- Nigdy nawet nie myślałem o zmianie daty wyborów. Dlaczego miałbym to zrobić? - pytał Trump dziennikarzy w Białym Domu.

W ankiecie Pew wzięło udział 4917 dorosłych Amerykanów. Badanie przeprowadzono w dniach 7-12 kwietnia.