Reklama

USA: Przestępcy używają koronawirusa jako broni

Przestępcy w Stanach Zjednoczonych zaczęli używać groźby zakażenia koronawirusem jako broni w atakach na policję i sprzedawców w sklepach.

Aktualizacja: 14.05.2020 13:48 Publikacja: 14.05.2020 13:27

USA: Przestępcy używają koronawirusa jako broni

Foto: AFP

Groźby zakażenia koronawirusem odnotowywane są w całych Stanach Zjednoczonych. Pojawiły się pytania, czy władze stanowe powinny karać za takie działanie w sposób podobny jak w latach 80., gdy karano za narażenie innej osoby na zarażenie wirusem HIV podczas epidemii AIDS.

Mieszkaniec Michigan wytarł nos i twarz o koszulę pracownika sklepu, który zwrócił mu uwagę na brak maseczki. 68-letniemu mężczyźnie grozi do trzech miesięcy pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 500 dolarów.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1345
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Świat
„Cena życia w Rosji od zawsze była niska” – Prof. Ponomariow o wojnie Putina i zagrożeniu dla Polski
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1344
Świat
Sztuczna inteligencja jako broń geopolityczna. Sterowani AI, rządzeni przez mocarstwa
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1343
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama