Reklama

Korea Płd.: Najwyższy dobowy wzrost liczby zakażeń od marca

W Korei Południowej w ciągu doby wykryto 441 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największa liczba dobowych zakażeń w tym kraju od początku marca.
Korea Płd.: Najwyższy dobowy wzrost liczby zakażeń od marca

Foto: AFP

arb

434 z nowo wykrytych zakażeń ma charakter lokalny - czyli doszło do nich na terenie kraju.

W lutym i marcu Korea Południowa mierzyła się z pierwszą falą epidemia koronawirusa. W jej szczytowym momencie - 29 lutego - w kraju wykryto ponad 900 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby.

W ostatnich tygodniach Korea Południowa obserwuje wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w związku z pojawieniem się ognisk w rejonie obszaru metropolitalnego Seulu skupionych m.in. wokół tutejszych kościołów.

Władze Korei Południowej od kilku dni ostrzegają, że kraj znajduje się na krawędzi ogólnokrajowej epidemii.

W związku z sytuacją w stolicy Korei Południowej zamknięto szkoły a uczniowie wrócili do nauczania zdalnego.

Reklama
Reklama
Świat
Szef biura Transparency International: Węgry Viktora Orbána są zakładnikiem korupcji
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Centra danych to kwestia całego ekosystemu
Świat
Zakładnicy Izraela. Czy Biały Dom stracił kontrolę nad państwem?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1486
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1485
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama