Koronawirusa nie wykryto też u małżonki Pence'a.

W piątek ranu czasu polskiego Donald Trump poinformował, że test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny u niego i u jego małżonki, Melanii Trump.

W związku z zakażeniem prezydent poddał się samoizolacji w Białym Domu, ale jego stan zdrowia ma być dobry i prezydent będzie - pozostając w izolacji - nadal wypełniał swoje obowiązki.

Zgodnie z konstytucją USA w przypadku gdyby - m.in. ze względu na stan zdrowia - prezydent nie był w stanie pełnić swoich obowiązków, zastępuje go wiceprezydent.

Przed wykryciem zakażenia u Trumpa pojawiła się informacja, że w związku z zakażeniem wykrytym u Hicks testowi na obecność koronawirusa poddał się w czwartek wieczorem prezydent Trump i Pierwsza Dama, Melania Trump.

- Ona (Hicks) miała pozytywny wynik testu, właśnie u tym usłyszałem. Jej test był pozytywny - mówił Trump podczas połączenia telefonicznego na antenie Fox News.

Prezydent podkreślił, że Hicks "nosiła maski", ale "jej wynik był pozytywny".

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Trump przyznał, że spędzał z Hicks "wiele czasu" dlatego on i Pierwsza Dama poddali się testowi.

Od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 zakażenie wykryto u wielu znanych polityków - w tym m.in. u premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, który z powodu COVID-19 trafił do szpitala i spędził trzy dni na oddziale intensywnej terapii. COVID-19 przeszedł też prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro.