Z zapowiedzi Bidena wynika, że jego administracja chce zaszczepić na COVID-19 100 mln Amerykanów, doprowadzić do ponownego otwarcia szkół w całych Stanach Zjednoczonych i wzmocnienia nakazów noszenia masek.

W czasie konferencji w Wilmington, w stanie Delaware, Biden oświadczył, że chce, aby Kongres w pełni sfinansował dostarczenie szczepionek do każdego zakątka USA. Narodowym priorytetem ma być doprowadzenie do tego, by w pierwszych 100 dniach jego prezydentury dzieci wróciły do szkół.

- W ciągu 100 dni zmienimy kurs tej choroby i zmienimy na lepsze życie Amerykanów - zapowiedział Biden, który urząd prezydenta obejmie 20 stycznia. - Niezależnie od waszych poglądów politycznych czy punktu widzenia, zakładamy maski na 100 dni - dodał.

Z dokumentów Federalnej Agencji Żywności i Leków (FDA), które opublikowano we wtorek wynika, iż FDA nie zgłasza żadnych nowych kwestii związanych ze skutecznością i bezpieczeństwem szczepionki koncernu Pfizer, co oznacza, że prawdopodobnie wkrótce będzie można ją stosować w USA.

8 grudnia szczepienia z użyciem tej szczepionki rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii.

W administracji Bidena sekretarzem zdrowia będzie obecny prokurator generalny Kalifornii, Xavier Becerra.