Reklama
Rozwiń
Reklama

Pół miliona dolarów na sprzątanie Białego Domu po Donaldzie Trumpie

Rząd Stanów Zjednoczonych przeznaczy niemal 500 tysięcy dolarów na gruntowne sprzątanie Białego Domu przed inauguracją prezydenta elekta Joe Bidena.

Aktualizacja: 15.01.2021 19:05 Publikacja: 15.01.2021 18:55

Biały Dom

Biały Dom

Foto: AFP

W Białym Domu od początku epidemii koronawirusa trzykrotnie dochodziło do zakażeń. Historycy zwracają uwagę, że przy zmianie administracji dochodziło do sprzątania Białego Domu, jednak nigdy nie przeprowadzono tego na taką skalę.

Z reguły prace porządkowe przeprowadzane są w czasie inauguracji nowego prezydenta i wykonywane są przez pracowników Białego Domu. W siedzibie amerykańskiego prezydenta znajdują się 132 pokoje, 35 łazienek, 412 skrzydeł drzwi i 28 kominków.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1371
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1370
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1369
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1368
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Chińska inwigilacja rośnie. Geopolityka technologii i Arktyka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama