Reklama
Rozwiń
Reklama

Reuters: Szkocja może rozpisać referendum niepodległościowe jesienią 2018 roku

Szkocki rząd rozważa rozpisanie kolejnego referendum ws. niepodległości kraju w 2018 roku w związku z opuszczaniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej - informuje Reuters powołując się na źródła zbliżone do administracji w Edynburgu.

Aktualizacja: 24.02.2017 14:08 Publikacja: 24.02.2017 14:00

Reuters: Szkocja może rozpisać referendum niepodległościowe jesienią 2018 roku

Foto: 123RF

Informatorzy Reutersa twierdzą, że przedstawiciele szkockich władz są pewni, iż tym razem większość uczestniczących w referendum opowiedziałoby się za rozwodem z Londynem. W czasie poprzedniego referendum w 2014 roku za opuszczeniem Wielkiej Brytanii opowiedziało się 44,70 proc. głosujących przy frekwencji 84,59 proc.

Teraz jednak wynik miałby być inny m.in. w związku z tym, że w czasie referendum ws. Brexitu większość mieszkańców Szkocji (62 proc.) opowiedziało się za pozostaniem w UE. W całej Wielkiej Brytanii zwyciężyli jednak zwolennicy Brexitu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1354
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1353
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1352
Świat
„Patrzmy na czyny, a nie tylko na słowa”. Paweł Kowal o Trumpie, Polsce i ryzyku wojny kognitywnej
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1351
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama