Reklama

Filipiny oferują pielęgniarki w zamian za szczepionki z Wielkiej Brytanii i Niemiec

Filipiny pozwolą tysiącom swoich pracowników służby zdrowia, głównie pielęgniarkom, podjąć pracę w Wielkiej Brytanii i Niemczech, jeśli te dwa kraje zgodzą się przekazać szczepionki przeciwko koronawirusowi

Aktualizacja: 23.02.2021 11:56 Publikacja: 23.02.2021 11:42

Filipiny oferują pielęgniarki w zamian za szczepionki z Wielkiej Brytanii i Niemiec

Foto: AFP

Filipiny, gdzie odnotowuje się największą w Azji liczbę zakażeń koronawirusem, złagodziły zakaz wysyłania swoich pracowników służby zdrowia za granicę, ale nadal ograniczają ich liczbę do 5 tys. rocznie.

Alice Visperas, dyrektor biura ds. międzynarodowych w Ministerstwie Pracy, powiedziała, że Filipiny są otwarte na zniesienie limitu w zamian za szczepionki z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Pielęgniarki przekazują do kraju ponad 30 mln dolarów rocznie za pośrednictwem przekazów pieniężnych. W 2019 r. prawie 17 tysięcy filipińskich pielęgniarek podpisało zagraniczne umowy na pracę.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1342
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1341
Świat
Chiny i USA w walce o metale ziem rzadkich. Podzielona Francja
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1339
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1338
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama