Na ósmym miejscu wśród nieprawdziwych informacji, jakie media podały o Trumpie, znalazł się amerykański "Newsweek", który - jak czytamy na stronie Partii Republikańskiej - "Fałszywie informował, że polska Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda nie podała ręki prezydentowi Donaldowi Trumpowi".

Chodzi o powitanie polskiej pary prezydenckiej z Donaldem i Melanią Trump w czasie uroczystości na Placu Krasińskich w Warszawie. Agata Kornhauser-Duda faktycznie najpierw podała rękę Melanii Trump, mimo że Donald Trump wykonał ruch wskazujący na to, że chciał się z nią przywitać, ale po powitaniu amerykańskiej Pierwszej Damy żona prezydenta Andrzeja Dudy przywitała się również z Trumpem.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Paul Krugman, który w "New York Timesie" w dniu zwycięstwa Trumpa w wyborach prezydenckich przekonywał, że gospodarka amerykańska nie zostanie uzdrowiona.

Wśród nagrodzonych mediów pojawiają się CNN (aż czterokrotnie), "Washington Post" i "Time" - wszystkie one określane są przez Trumpa jako "fake news media".

Za największe oszustwo Trump uznał przekonywanie Amerykanów, że Rosjanie ingerowali w wybory prezydenckie w USA. "Nie było ingerencji" - pisze Trump.

Prezydent USA zarzuca również mediom, że 90 proc. treści jakie można w nich znaleźć to materiały o charakterze negatywnym, albo kłamstwa (fake news).