Iran: Nie przerwiemy wzbogacania uranu póki są sankcje

Iran nie przerwie wzbogacania uranu do poziomu 20 proc. dopóki USA nie zawieszą sankcji nałożonych ponownie przez administrację Donalda Trumpa na Teheran - poinformowała irańska telewizja państwowa cytując niewymienionego z nazwiska przedstawiciela irańskich władz.

Aktualizacja: 30.03.2021 06:58 Publikacja: 30.03.2021 06:48

Iran: Nie przerwiemy wzbogacania uranu póki są sankcje

Foto: AFP

arb

Administracja Joe Bidena chce nawiązać dialog z Iranem w sprawie powrotu przez USA i Iran do postanowień porozumienia nuklearnego zawartego w 2015 roku, które w 2018 roku jednostronnie wypowiedziała administracja Donalda Trumpa.

Powrót do porozumienia oznaczałby zniesienie sankcji na Iran przez USA pod warunkiem, że Iran będzie przestrzegać postanowień porozumienia dotyczących ograniczenia programu nuklearnego. Trump, wypowiadając porozumienie, zarzucił Iranowi łamanie postanowień porozumienia. Takie same zarzuty wobec Iranu przedstawia Izrael.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1211
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1210
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1209
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1208
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1207