Rosyjski klub motocyklistów „Nocne Wilki" i powiązane z nim organizacje otrzymały 56 mln rubli (równowartość ponad 4 mln złotych) w postaci grantów rządowych, które były udzielane od połowy 2013 roku. Wynika to z materiału, opublikowanego przez Fundację na Rzecz Walki z Korupcją, na czele której stoi znany rosyjski opozycjonista i publicysta Aleksiej Nawalny. Działacze fundacji Nawalnego przeanalizowali ogólnodostępne informacje, publikowane na rządowej witrynie poświęconej rządowym grantom i organizacjom pozarządowym, które je otrzymują.

Z informacji tych wynika, że w ciągu półtora roku „Nocne Wilki" otrzymały pięć prezydenckich grantów na kwotę 21,5 mln rubli (ok. 1,7 mln złotych). Pieniądze te były przeznaczone na organizację dwóch noworocznych imprez choinkowych i festiwalu kaskaderów. Tymczasem liderzy „Nocnych Wilków" Aleksandr Zołdostanow (Chirurg) i Jewgienij Strogow są związani z jeszcze inną organizacją pod nazwą „Rosyjscy motocykliści", która również otrzymała dwa granty. W 2013 roku Kreml udzielił im wsparcia w wysokości 3,5 mln rubli (ok. 300 tys. zł), z których mieli oni wyprodukować patriotyczne filmiki „dla wychowania rosyjskiej młodzieży". Z kolei w 2014 roku organizacja ta otrzymała 7 mln rubli (ok. 600 tys. zł) w ramach projektu poświęconego „duchownemu życiu współczesnego społeczeństwa rosyjskiego".

Co ciekawie, współzałożyciel „Nocnych Wilków" i „Rosyjskich Motocyklistów" Jewgienij Strogow jest również współwłaścicielem organizacji pod nazwą „Federalna Mototurystyka", która wspólne z „Nocnymi Wilkami" organizuje rajdy motocyklistów. Okazało się, że w 2014 roku organizacja ta otrzymała 9 mln rubli na zorganizowanie „Drogi przyjaźni" – rajdu motocyklowego przez Rosję na rzecz „konsolidacji rosyjskiego społeczeństwa".

Największy kremlowski grant „Nocne Wilki" otrzymały od Kremla tuż po aneksji Krymu, w której działacze tego klubu motocyklowego brali czynny udział. Latem 2014 roku rosyjskie ministerstwo kultury dało im 15 mln rubli (około 1,2 mln zł) na zorganizowanie imprezy motocyklowej w Sewastopolu.