Jak informuje Polsat News, do zdarzenia doszło w Łodzi przed godziną 18.00, na przystanku u zbiegu ul. Konstantynowskiej i Al. Unii Lubelskiej.
 

Motorniczy linii tramwajowej numer 9 zauważył, że na przystanku kobieta w zaawansowanej ciąży jest szarpana i stara się wyrwać atakującemu ją mężczyźnie. - Kierowca tramwaju wysiadł z wagonu i stanął w obronie ciężarnej. Następnie otworzył jej drzwi, by mogła się schronić w wewnątrz, zamykając je przed napastnikiem - powiedziała w rozmowie z Polsat News Agnieszka Magnuszewska, rzeczniczka MPK Łódź.

Motorniczy nie domknął drzwi w pierwszej kabinie, a napastnik go zaatakował, uderzając go pięściami w twarz. Mężczyzna uciekł następnie z miejsca zdarzenia.

Motorniczy poinformował o zdarzeniu Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a na miejscu pojawiła się policja i ratownicy medyczni. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Miał rozcięty łuk brwiowy i spuchnięte oko.
 
19-letni napastnik, który został zatrzymany przez policję, stanie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.