Decyzją księcia Walii Katy Perry została mianowana ambasadorką British Asian Trust, organizacji charytatywnej założonej w 2007 r.

Przemawiając z tej okazji amerykańska piosenkarka powiedziała, że bardzo cieszy się z otrzymanej szansy. - Jestem wielką fanką jego królewskiej wysokości - zadeklarowała, wyrażając szacunek dla przeszłych i obecnych działań dobroczynnych brytyjskiego następcy tronu, "szczególnie na rzecz dzieci w Indiach".

- Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że to człowiek o niesamowicie dobrym sercu. Tak dobrym, że - tak - czasami mówi do swoich roślin - powiedziała o księciu Walii Katy Perry. - Zapytał mnie, czy mogłabym zaśpiewać jego roślinom - dodała.

- I zrobię to, w przyszłości. Ma pan moje słowo - zadeklarowała, zwracając się do księcia Karola.

Po amerykańskiej piosenkarce głos zabrał zapowiedziany przez nią brytyjski następca tronu. Dziękując Katy Perry za "miłe" słowa dodał, że usłyszał od artystki, iż ta zamierzała przedstawić go w sposób "nieco bardziej pikantny". - Myślę, że oparła się pokusie - dodał książę Walii.

British Asian Trust to organizacja dobroczynna założona przez księcia Karola i grupę brytyjskich przedsiębiorców azjatyckiego pochodzenia. Zajmuje się walką z biedą w południowej Azji, m.in. w Indiach, Pakistanie i Sri Lance.

Jednym z kilkudziesięciu ambasadorów organizacji jest aktor James Caan.