Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 18.11.2020 12:20 Publikacja: 18.11.2020 12:05
Foto: AdobeStock
Hidżab jest chustą, którą islam uznaje za wyraz skromności i cnót. Ma on zakrywać włosy, szyję i uszy, ale nie twarz oraz ramiona. Nowozelandzka policja umożliwiła teraz muzułmankom zasilającym jej szeregi noszenie hidżabu jako integralnego elementu policyjnego munduru. Celem decyzji jest zachęcenie ich do wstępowania do służby. Jak powiedział rzecznik policji, decyzja ma odzwierciedlać „zróżnicowaną społeczność” kraju. Poinformowano także, że ??prace nad wprowadzeniem hidżabu do uniformu rozpoczęły się już pod koniec 2018 roku.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Stowarzyszenie Polsko–Izraelskiej Współpracy Kulturalnej zwróciło się do władz Polski, żądając publicznego potęp...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Biuro Marketingu Miasta ogłosiło konkurs na realizację filmu promocyjnego „Chopin we współczesnej Warszawie”. Je...
Skandal podczas festiwalu Eurofolk w Zamościu. Artyści z różnych krajów świata byli publicznie obrażani. W ich s...
Niż genueński, który od kilku dni wywołuje intensywne opady deszczu w Polsce, kierować ma się w najbliższym czas...
W Zamościu pod adresem wykonawców folkowego festiwalu popłynęły pogróżki, wzywano Straż Miejską. W Gorzowie Wiel...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas