Agencje informacyjne wycofują się z publikacji zdjęcia księżnej Kate. Kate przeprasza

Kilka czołowych agencji informacyjnych i fotograficznych - m.in. Reuters, AFP i Associated Press - wycofały się z publikacji zdjęcia księżnej Kate, które w niedzielę opublikował Pałac Kensington. Pałac Kensington odniósł się do sprawy.

Aktualizacja: 11.03.2024 13:28 Publikacja: 11.03.2024 05:17

Zdjęcie opublikowane przez Pałac Kensington

Zdjęcie opublikowane przez Pałac Kensington

Foto: X

Agencje tłumaczą, że dokładna analiza zdjęcia wykazała, iż „nie spełnia ono standardów redakcyjnych”.

Agencja Reutera wyjaśnia dlaczego usunęła zdjęcie księżnej Kate z dziećmi

Zdjęcie księżnej Kate wraz z trójką dzieci opublikowano w niedzielę na profilu Pałacu Kensington w serwisie X (dawny Twitter). Zdjęciu towarzyszyły podziękowania od księżnej za „życzenia i wsparcie w ostatnich dwóch miesiącach”. Był to pierwszy publiczny komunikat od żony brytyjskiego następcy tronu od stycznia, kiedy przeszła ona operację w obrębie jamy brzusznej.

Zdjęcie początkowo ukazało się w serwisach fotograficznych Getty, a także agencji Reuters, Associated Press i AFP. Po pewnym czasie zdjęcie jednak wycofano. Fotoedytorzy agencji Reutera tłumaczyli, że "część rękawa swetra córki Kate nie układa się prawidłowo, co sugeruje, że zdjęcie było edytowane".

Czytaj więcej

Księżna Kate nie wraca do formy? Zachowanie Williama wzbudziło niepokojące spekulacje

Reuters podkreśla, że nie był w stanie stwierdzić jak, dlaczego i kto edytował zdjęcie.

Czołowe agencje informacyjne przy dystrybucji zdjęć, zgodnie z wewnętrznymi regulaminami, nie udostępniają zdjęć, które były edytowane.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem zdjęcie opublikowane przez Pałac Kensington zostało wykonane przez następce brytyjskiego tronu, księcia Williama, w ubiegłym tygodniu

W poniedziałek na profilu Pałacu Kensington pojawił się wpis zawierający przeprosiny od księżnej (tak wynika z litery C. - pierwszej litery imienia Catherine — która pojawia się pod wpisem). „Jak wielu fotografów-amatorów, czasem eksperymentuję z edytowaniem. Chciałam wyrazić przeprosiny za zamieszanie jakie wywołało rodzinne zdjęcie, które udostępniliśmy wczoraj” - czytamy na profilu Pałacu Kensington w serwisie X.

Księżna Kate nie pokazywała się publicznie od Bożego Narodzenia

Zgodnie z oficjalnym komunikatem zdjęcie opublikowane przez Pałac Kensington zostało wykonane przez następce brytyjskiego tronu, księcia Williama, w ubiegłym tygodniu. Na zdjęciu widać uśmiechniętą księżną Kate w otoczeniu dzieci — księcia George'a, księcia Louisa i księżniczki Charlotty.

Księżna Kate nie pokazywała się publicznie od świąt Bożego Narodzenia co wywołało falę spekulacji na temat stanu jej zdrowia.

Po pojawieniu się informacji o operacji, którą przeszła Kate, Pałac Kensington informował, że raczej nie wróci ona do pełnienia swoich obowiązków przed Wielkanocą.

Społeczeństwo
Szefowa niemieckiego MSW: Ponad 700 zatrzymanych przemytników ludzi
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Roberto Cavalli nie żyje. Jego ekstrawagancki styl był uwielbiany przez gwiazdy
Społeczeństwo
Oscar Pistorius po wyjściu z więzienia nie może znaleźć pracy. "Zbyt toksyczny"
Społeczeństwo
Gumowa kaczka znaleziona na plaży po 18 latach. Przepłynęła setki kilometrów
Społeczeństwo
Całe grupy społeczne korzystają na konflikcie z Ukrainą. Wojna sposobem na biedę