Zaginięcie dwuletniego chłopca we Francji. Służby odwołują poszukiwania

Prowadzone na lądzie i z powietrza poszukiwania zaginionego dwuletniego Emile'a w Haut Vernet na południu Francji zostały odwołane, ponieważ prowadzone dochodzenie przechodzi do drugiej fazy.

Publikacja: 13.07.2023 13:45

Wolontariusze biorą udział w akcji poszukiwawczej dwuipółletniego Emile'a

Wolontariusze biorą udział w akcji poszukiwawczej dwuipółletniego Emile'a

Foto: AFP

Główne poszukiwania lądowe i powietrzne zaginionego dwuletniego Emile'a w wiosce we francuskich Alpach zostały odwołane po czterech dniach. Śledczy poinformowali, że przechodzą do drugiej fazy operacji.

Lokalny prokurator Remy Avon powiedział, że poszukiwania nie przyniosły żadnych tropów prowadzących do rozwiązania zagadki zaginięcia chłopca, a zamiast tego śledczy skupią się teraz na ocenie już zebranych dowodów.

Czytaj więcej

Dwulatek zniknął z ogródka dziadków. We Francji trwają poszukiwania chłopca

- Dochodzenie w sprawie przyczyn jego zniknięcia będzie kontynuowane, w szczególności poprzez analizę znacznej ilości informacji i materiałów zebranych w ciągu czterech dni - przekazał.

Dwuletni Emile był ostatnio widziany, gdy bawił się w ogrodzie posiadłości swoich bliskich w Le Vernet w departamencie Alpes-de-Haute. Jego dziadkowie powiadomili policję o jego zniknięciu około godziny 17:15 w sobotę.

Policja przekazała w środę, że co najmniej 10 osób było obecnych w domu, w którym po raz ostatni widziano Emile'a podczas spotkania rodzinnego. 

Cztery dni poszukiwań

Dziesiątki policjantów i żołnierzy, wspieranych przez zespoły z psami tropiącymi i śmigłowiec, zostało zaangażowanych w operację poszukiwawczą wokół Haut Vernet. Do akcji przyłączyli się wolontariusze i członkowie rodziny.

Na specjalny numer telefonu wpłynęło ponad 1200 zgłoszeń, ale nie przybliżyło to policji do ustalenia miejsce pobytu chłopca.

Na czas prowadzenia poszukiwań miasteczko zostało zamknięte. Dostęp mieli tylko mieszkańcy 

Społeczeństwo
Euro 2024. Socjolog: Potrzebujemy nowej letniej bajki
Społeczeństwo
Nastolatek zmarł po wyzwaniu internetowym. Zjadł ekstremalnie ostrego chipsa
Społeczeństwo
Zamach na Roberta Fico. Rosyjskie tropy ws. organizacji, z którą związany był zamachowiec
Społeczeństwo
Amerykańskie koty będą mogły być leczone na FIP. Ile kosztuje kuracja w Polsce?
Społeczeństwo
Seria pożarów w Finlandii. Policja: Motywem podpalaczy może być wyzwanie w sieci