Reklama

Książę Andrzej zawarł ugodę z kobietą, która oskarżyła go o napaść seksualną

Książę Andrzej i oskarżająca go o napaść seksualną Virginia Giuffre zawarli ugodę pozasądową. Jej warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Publikacja: 15.02.2022 21:42

Książę Andrzej i Virginia Giuffre

Książę Andrzej i Virginia Giuffre

Foto: STEVE PARSONS, BEN GABBE / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / POOL / AFP

qm

Giuffre twierdzi, że gdy miała 17 lat, została zmuszona przez Jefrreya Epsteina do uprawiania seksu z księciem. Miał on wykorzystywać seksualnie nastolatkę podczas wizyty na prywatnej wyspie Epsteina, a także w rezydencji finansisty na Manhattanie.

Jak wynika z listu, przekazanego we wtorek sędziemu z Nowego Jorku w imieniu obu stron, prawnik Giuffre, David Boies, napisał, że strony „osiągnęły ugodę pozasądową”. Nie ujawniono warunków finansowych ugody. Jednak - jak powiedział Boies - w jej ramach brytyjska rodzina królewska ma przekazać „znaczną darowiznę” na organizacje  charytatywne, wspierające ofiary handlu ludźmi. Cele te ma wskazać Giuffre.

Książę Andrzej stanowczo zaprzeczał wszystkim zarzutom. Książę Yorku 10 marca miał zeznawać pod przysięgą „na neutralnym gruncie” przed prawnikami jego oskarżycielki. Zeznania te mogłyby być potem użyte przed sądem.

Czytaj więcej

Syn królowej Elżbiety II pozwany za seks z nieletnią

Ugoda oznacza, że ​​sprawa cywilna nie trafi na rozprawę z udziałem ławy przysięgłych. Oznacza to również, że prawnicy Giuffre nie będą przesłuchiwać Andrzeja.

Reklama
Reklama

W zeszłym miesiącu książę Andrzej został pozbawiony honorowych tytułów wojskowych po tym, jak nowojorski sędzia Lewis Kaplan odmówił jego prośbie o oddalenie sprawy Giuffre.

Społeczeństwo
Strzelanina na plaży Bondi. Kim jest bohater, który mógł uratować nawet setki osób?
Społeczeństwo
Samolot pasażerski prawie zderzył się z maszyną wojskową USA. „To oburzające”
Społeczeństwo
Kibice rozczarowani wizytą Leo Messiego w Kalkucie. Wdarli się na boisko i zdemolowali stadion
Społeczeństwo
Ultrabogacze podbijają świat. I nadal się bogacą
Społeczeństwo
Czy Szwajcaria ustali w referendum liczbę ludności? Głosowanie możliwe w 2026 roku
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama