Reklama
Rozwiń
Reklama

Urugwaj: Hotelarz nie przyjął pary Żydów. "Różnice polityczne"

Mauricio Pinero, właściciel hotelu w urugwajskim kurorcie Barra de Valizas, anulował rezerwację parze turystów z Izraela ponieważ - jak wyjaśnił - "zdecydowanie sprzeciwia się polityce prowadzonej przez ich kraj". - Nie jestem antysemitą - zapewnił.

Aktualizacja: 15.01.2018 14:04 Publikacja: 15.01.2018 11:36

Urugwaj: Hotelarz nie przyjął pary Żydów. "Różnice polityczne"

Foto: Fedaro, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license, Wikimedia Commons

arb

22-letni Amit Bradush i jego partnerka zarezerwowali pokój w Urugwaju przez serwis Booking.com - po czym, po pewnym czasie, otrzymali informację zwrotną, że ich rezerwacja została odwołana ponieważ "poglądy polityczne gospodarza są przeciwstawne polityce ich kraju".

- Nie wiedziałem, że są z Izraela, sprzeciwiam się polityce ich państwa, nie są mile widziani u mnie - oświadczył Pinero, który zaznaczył, że zwrócił turystom z Izraela wpłaconą na jego konto zaliczkę.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Społeczeństwo
Brytyjczycy wybrali słowo roku. „Oddaje ducha 2025”
Społeczeństwo
Oburzająca aukcja w Niemczech. Pod młotek miały trafić pamiątki po ofiarach Holokaustu
Społeczeństwo
Ukraińskie drony zniszczyły nadajnik tajemniczej rosyjskiej stacji radiowej UVB-76, która emitowała tylko brzęczenie
Społeczeństwo
Rdzenni mieszkańcy Brazylii wdarli się do kompleksu, w którym odbywa się COP30
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Społeczeństwo
Smog, handlarze i „eksperci od szczęścia”. Przeludniona stolica Indii tętni życiem
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama