Ghislaine Maxwell, była partnerka Jeffrey’ego Epsteina, jest oskarżona o współudział w handlu ludźmi w celach seksualnych. Podczas środowej rozprawy sądowej przedstawione zostało zdjęcie kobiety, wraz z jej amerykańskim chłopakiem, w jednym domów należących do brytyjskiej rodziny królewskiej.

Fotografia została zabezpieczona przez FBI podczas przeszukania mieszkania Epsteina w 2019 r. Istnieje także zdjęcie przedstawiające królową Elżbietę II siedzącą dokładnie w tym samym miejscu.

Epstein popełnił samobójstwo w niejasnych okolicznościach w 2019 r., w nowojorskim areszcie.

Zdjęcie ma posłużyć jako dowód bliskich powiązań Maxwell z amerykańskim pedofilem. Poza tym wskazuje ono na niejasne koneksje brytyjskiej rodziny królewskiej z parą amerykańskich handlarzy ludźmi. Miało zostać zrobione podczas jednego ze spotkań Epsteina z księciem Andrzejem, synem Elżbiety II, w 1999 r. Jak donosi "The Daily Mail", na terenie zamku Balmoral miała wtedy także przebywać królowa. Para miała też uczestniczyć w urodzinach księcia w zamku Windsor w 2000 r.

Brytyjska rodzina królewska nie skomentowała publikacji tej fotografii.

Czytaj więcej

Syn królowej Elżbiety II pozwany za seks z nieletnią

Maxwell jest oskarżona o współudział w przemycie seksualnym czterech nieletnich kobiet w latach 1994-2004. Oznaczałoby to, że była zaangażowana w działalność pedofilską w momencie wizyty u brytyjskiej rodziny królewskiej.

Epstein skrzywdził o wiele większą liczbę osób: od kilkunastu do kilkuset dziewczyn padło ofiarą jego działalności. Mężczyzna popełnił samobójstwo w niejasnych okolicznościach w 2019 r., w nowojorskim areszcie.