Przypadkowy wystrzał z broni. Panika na lotnisku w USA

Podczas kontroli na międzynarodowym lotnisku w Atlancie doszło do przypadkowego wystrzału z pistoletu. Wywołało to panikę wśród podróżnych. Wiele osób poszukiwało schronienia.

Publikacja: 21.11.2021 09:41

Przypadkowy wystrzał z broni. Panika na lotnisku w USA

Foto: AFP

Przedstawiciele Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) poinformowali, że w wyniku zdarzenie ranne zostały trzy osoby, ale ich obrażenia nie stanowią zagrożenia dla życia.

Według TSA do incydentu doszło po tym, jak w bagażu pasażera wykryto "zakazany przedmiot" podczas kontroli. Gdy funkcjonariusz ochrony otworzył przegrodę zawierającą broń, "pasażer rzucił się do torby i chwycił broń palną, która w tym momencie wystrzeliła". Właściciel broni uciekł z miejsca zdarzenia.

Rzecznik prasowy lotniska powiedział, że władze wiedzą, kim jest osoba, o której mowa, i że informacje na ten temat są wciąż opracowywane.

Przedstawiciele lotniska podkreślili na Twitterze, że doszło do przypadkowego rozładowania broni i nie ma zagrożenia dla pasażerów ani pracowników.

Odgłos wystrzału spowodował, że wielu pasażerów położyło się na ziemi. Inni zaczęli uciekać. Niektórzy schowali się w restauracjach. Zdarzyły się nawet osoby, które wybiegły na płytę lotniska.

Dziennikarka CNN, której samolot zbliżał się do lotniska w Atlancie, relacjonowała, że pilot maszyny poinformował o zamachowcu. Zapowiedział, że pasażerowie nie będą mogli opuścić samolotu.

Społeczeństwo
Thunberg o zniszczeniu zapory w Nowej Kachowce: Ekobójstwo
Społeczeństwo
Hongkong: Po 10 latach powróciły gigantyczne "Gumowe kaczki”
Społeczeństwo
Polska będzie płacić za uchodźców z Południa? Państwa UE osiągnęły porozumienie
Społeczeństwo
Egipt: Schwytano rekina, który zabił młodego Rosjanina w Hurghadzie
Społeczeństwo
Sondaż: Putin zwrócił dwie trzecie Europejczyków przeciwko Rosji