Australia: Film o gejach nie dla szkół

Film dokumentalny o dzieciach, które żyją w gejowskich rodzinach, miał być pokazywany w szkołach średnich w Nowej Południowej Walii w ramach uczniowskiej inicjatywy "Wear it purple". Nie zgodził się jednak na to stanowy minister edukacji - informuje AFP.

Aktualizacja: 30.08.2015 19:20 Publikacja: 30.08.2015 19:01

Australia: Film o gejach nie dla szkół

Foto: www.facebook.pl

"Gayby Baby" to dokument pokazujący życie czworga dzieci wychowywanych przez jednopłciowe pary. Jednak po opisującym sprawę artykule w "Sydney Daily Telegraph", Andrew Piccoli, stanowy minister edukacji, zakazał pokazywania w filmu w czasie trwania lekcji w szkołach. Piccoli zapewnił, że jego działania wspiera szef stanowych władz Mike Baird.

- Rozumiem, że intencją pomysłodawców było promowanie tolerancyjnej postawy - to jest coś co absolutnie wspieram. Ale czy film powinien być pokazywany w godzinach zajęć lekcyjnych? Nie, nie wydaje mi się - tłumaczył Piccoli.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Alarmujące dane z Wielkiej Brytanii o woreczkach nikotynowych. Najnowsze wyniki badań dotyczą dzieci
Społeczeństwo
Gwardia Narodowa na ulicach Los Angeles. Protesty przeciwko polityce Donalda Trumpa ws. migracji
Społeczeństwo
Protesty w Los Angeles, Trump wysyła Gwardię Narodową. Gubernator: Chce widowiska
Społeczeństwo
Już nie USA i nawet nie Ukraina. Kogo Rosjanie uważają za głównego wroga?
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Społeczeństwo
Francja wydaje wojnę pornografii. Serwisy dla dorosłych protestują