Reklama

Sześciometrowa bomba w kanale obok Świnoujścia

Płetwonurkowie natrafili najprawdopodobniej na brytyjską bombę z czasów drugiej wojny światowej podczas pogłębiania toru wodnego ze Szczecina w Kanale Piastowskim w Świnoujściu. W Szczecinie zbierze się dziś Wojewódzki Sztab Kryzysowy.

Aktualizacja: 20.09.2019 12:16 Publikacja: 20.09.2019 12:03

Sześciometrowa bomba w kanale obok Świnoujścia

Foto: Royal Air Force/Domena Publiczna

Odnaleziony niewybuch waży ok. 5,5 tony, ma sześć metrów długości i metr średnicy. Ładunek oznaczono żółtą boją, ponieważ zagraża statkom wpływającym do szczecińskiego portu.

Kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski, rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu powiedział w rozmowie z portalem gs24.pl, że odnaleziona bomba to prawdopodobnie Tallboy.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Jacek Bartosiak jednak doktorem. Mamy decyzję w jego sprawie
Piłka nożna
Transmisja meczu Litwa-Polska zakłócona? „Obca ingerencja”
Społeczeństwo
Ewakuacja pasażerów z samolotu na lotnisku Kraków-Balice
Społeczeństwo
Wiceszefowa MEN: Dorośli często lekceważą problem hejtu. To może skończyć się tragicznie
Reklama
Reklama