Reklama
Rozwiń

Barcelona: Wiersz Bukowskiego oburzył policję

W Barcelonie, w związku z festiwalem poezji, przed komendą policji pojawił się wiersz amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego zatytułowany "4 gliniarzy". Policja uznała umieszczenie tego wiersza w tym właśnie miejscu za prowokację.

Aktualizacja: 14.05.2016 08:41 Publikacja: 14.05.2016 08:26

Barcelona: Wiersz Bukowskiego oburzył policję

Foto: 123RF

Podmiot liryczny wiersza Bukowskiego siedzi w kawiarni obserwowanej przez czterech policjantów i zastanawia się, "dlaczego nie wysłali tych chłopców na jakąś wojnę, ich matki płakałyby tylko przez 10 minut".

Delegat hiszpańskiego rządu w Katalonii Maria de los Llanos de Luna uznała, że umieszczenie wiersza o takiej treści przed posterunkiem hiszpańskiej policji jest "niewłaściwe" i "napastliwe", a policjanci czują się upokorzeni. De Luna zwróciła się już do władz Barcelony o przeniesienie plakaty z wierszem w inne miejsce.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Wspomnienie
Julian McMahon, gwiazda „Fantastycznej Czwórki” i „Nip/Tuck”, zmarł w wieku 56 lat
Społeczeństwo
Holandia zakazuje petard w sylwestra. Powodem narastająca przemoc
Społeczeństwo
W którym kraju w Europie są najdłuższe wakacje? Odpowiedź może zaskoczyć
Społeczeństwo
Budapeszt. Tysiące uczestników węgierskiej parady równości
Społeczeństwo
72 godziny kryzysu. Unia apeluje, by minimum na taki czas zgromadzić zapasy