Reklama

Japonia: Szkoła kazała nastolatce zmienić kolor włosów

18-latka domaga się 2,2 mln jenów (ok. 19 tys. dolarów) odszkodowania od lokalnych władz prefektury Osaka za to, że publiczna szkoła średnia, do której uczęszcza, zażądała od niej przefarbowania naturalnych, kasztanowych włosów, na czarny kolor grożąc, że jeśli tego nie zrobi, nie będzie mogła uczestniczyć w lekcjach.

Aktualizacja: 28.10.2017 17:04 Publikacja: 28.10.2017 16:51

Japonia: Szkoła kazała nastolatce zmienić kolor włosów

Foto: 123RF

arb

Władze prefektury, którym podległa szkoła średnia w Habikino, do której uczęszcza dziewczyna, wnioskują, by sąd w Osace oddalił pozew nastolatki.

Matka 18-latki poinformowała dyrekcję szkoły przed rozpoczęciem roku szkolnego, że kasztanowy to naturalny kolor włosów jej córki. Mimo to nauczyciele regularnie domagali się, by dziewczyna przefarbowała włosy na czarny kolor - czytamy w pozwie jaki trafił do sądu.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Archeologia
Twarz sprzed dwunastu tysięcy lat. Nowy rozdział w archeologii
Społeczeństwo
„Nieukarane zło się rozrasta”. Ukraińska noblistka, Ołeksandra Matwijczuk, o podejściu Zachodu do wojen
Społeczeństwo
Greta Thunberg twierdzi, że była torturowana w izraelskim więzieniu
Społeczeństwo
Trwa akcja ratunkowa pod Mount Everest. Utknęły tam setki turystów
Społeczeństwo
Pomnik Jana Pawła II w Rzymie zdewastowany. „Atak na symbol pokoju i pojednania”
Reklama
Reklama