fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Czy należy ścigać za wieszanie koszulek na pomnikach

KOD
Czy należy ścigać uczestników akcji wieszania na pomnikach w całej Polsce koszulek z napisem "Konstytucja"? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji w Łodzi założyli koszulki z napisem "Konstytucja" na pomnikach i rzeźbach przy ul. Piotrkowskiej. Interweniowała policja, sprawców przewieziono na komisariat.

Ponad połowa respondentów (54 proc.) uważa, że nie należy ścigać uczestników akcji wieszania na pomnikach w całej Polsce koszulek z napisem Konstytucja. Przeciwnego zdania jest 28 proc. badanych, a zdania nie ma 18 proc.

 

- Częściej przeciwni wyciągania odpowiedzialności wobec tych osób są osoby powyżej 50 lat (60 proc.), o wykształceniu wyższym (59 proc.), dochodzie netto powyżej 5000 zł (60 proc.) oraz badani z miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (67 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

„Ten, kto jest naprawdę silny i wie, że jego władza wynika z autorytetu, może pozwolić sobie na dystans do siebie. Nerwowa reakcja policji władzę po prostu ośmiesza, pokazując jej słabość. A przy okazji niezwykle dowartościowuje KOD, zmieniając jego żartobliwą akcję w symbol oporu przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości” – komentuje Michał Szułdrzyński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA