Przeszukania przeprowadzono łącznie w 30 miejscach. W ich trakcie zabezpieczono dokumentację oraz nośniki danych. W akcji brało udział ok. 100 funkcjonariuszy CBA.

Działania CBA mają związek z jednym z wątków tzw. afery melioracyjnej.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Czynności przeprowadzone są pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.  Sprawa ma charakter rozwojowy" - podaje CBA.

Komunikat w tej sprawie wydał też PZPN. "W czwartek, 10 września br., w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie rozpoczęło się przeszukanie prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zgodnie z postanowieniem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Biuro PZPN zapewniło pełne wsparcie funkcjonariuszom CBA oraz przekazało wszystkie dokumenty określone w postanowieniach o kontroli. Mając na uwadze szybkie wyjaśnienie sprawy, PZPN gwarantuje pełną współpracę z CBA" - czytamy w komunikacie.

Śledztwo w sprawie tzw. afery melioracyjnej toczy się od 2014 roku. Akt oskarżenia objął 32 osoby, w tym obecnego senatora, byłego sekretarza PO, Stanisława Gawłowskiego i jego żonę.

Śledztwo w tej sprawie dotyczyło Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którego były dyrektor Mieczysław O. oraz jego zastępca Łukasz L. mieli rzekomo przekupywać ówczesnego wiceministra, w zamian za poparcie w konkursach na kierownicze stanowiska oraz za utrzymanie posady. Gawłowski zapewnia jednak, że jest niewinny.