Reklama

Obronić przesmyk suwalski

NATO ulokuje wojsko w Suwałkach, bo tędy mogłyby iść oddziały rosyjskie.

Aktualizacja: 16.06.2016 07:18 Publikacja: 15.06.2016 19:13

Obronić przesmyk suwalski

Foto: AFP

Jak zapowiadaliśmy w „Rzeczpospolitej", ministrowie obrony państw NATO zdecydowali na spotkaniu w Brukseli o zlokalizowaniu w krajach bałtyckich i Polsce czterech tzw. grup batalionowych. Mają to być jednostki gotowe do natychmiastowego działania, liczące w sumie ok. 5 tys. żołnierzy.

Na Litwie batalionem będą dowodzili Niemcy, w Estonii Brytyjczycy, na Łotwie prawdopodobnie Kanadyjczycy, a w Polsce Amerykanie. Z informacji podanej przez „Financial Times" wynika, że przypadający Polsce batalion zostanie rozmieszczony w północno-wschodniej części kraju, w tzw. przesmyku suwalskim.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
ABW ostrzega przed samozwańczym prezydentem i innymi ruchami antypaństwowymi
Służby
Kolejny dron odnaleziony na Lubelszczyźnie. Tym razem w powiecie biłgorajskim
Służby
Niezidentyfikowany obiekt rozbił się w województwie lubelskim
Służby
Szpiedzy chcą azylu. Zaskakujący finał największej afery wywiadowczej w Polsce
Reklama
Reklama