Reklama

Przeszukanie o 6 rano. Brudziński: Nieadekwatne działanie

Policja o 6 rano dokonała przeszukania w domu mężczyzny, który miał założyć baner z napisem "Konstytucja" na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Zdaniem szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego nie było to działanie adekwatne.

Aktualizacja: 05.08.2018 16:09 Publikacja: 05.08.2018 15:52

Przeszukanie o 6 rano. Brudziński: Nieadekwatne działanie

Foto: Twitter

Jak informowaliśmy w czwartek, po odzianiu w koszulkę z napisem "Konstytucja, Jędrek" pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie, kolejny postument zyskał takie ubranie. Tym razem w Białej Podlaskiej.

Baner został nałożony na pomnik byłego prezydenta dziś w nocy. Około godziny 6 rano w tej sprawie interweniowała policja. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, by ustalić sprawcę zdarzenia.

Wieczorem funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania 67-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska.

Mężczyzna poinformował, że w piątek tuż po 6 rano policjanci byli u niego w domu. Funkcjonariusze szukali u niego w domu nośników danych i telefonów.

O interwencję policja zapytała ministra Joachima Brudzińskiego posłanka Joanna Augustynowska. "Przeszukanie o 6:30, płacz 6 latka, a wszystko z powodu koszulki na pomniku. Ministrze, czy zastosowane metody były adekwatne do czynu? Czy to nowe standardy policji?"

Reklama
Reklama

"W mojej ocenie Pani Poseł w tym przypadku to działanie nie było adekwatne. Ale powinniśmy pamiętać, że jeżeli nie będzie reakcji na te żałosne „happeningi” dzisiaj, to być może jutro będziemy świadkami niegodnych akcji wobec innych pomników. Np. Jana Pawła II, Bohaterów Getta i Józefa Piłsudskiego".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
Szok w SOP. Funkcjonariusz śmiertelnie dźgnął swoją czteroletnią córkę. Sprawdziliśmy, kim jest
Służby
Szef SOP Radosław Jaworski zawieszony. MSWiA: wszczęto postępowanie dyscyplinarne
Służby
W 2026 roku powstanie nowa jednostka policji? Ekspert krytykuje decyzję
Służby
Młody Ukrainiec z zagłuszarką fal radiowych zatrzymany na lotnisku Okęcie. Sprawę badają służby - ustaliła „Rz"
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama